Köszöntjük a Vadárvácska Óvoda oldalán!

Ficánka Csoport

„Mi lehet jobb annál, amit csinálunk és tudni, hogy
annak értéke van.”

Óvodapedagógusok:

Mezei Ibolya

Kissné Szilágyi Krisztina

Dajka:

Bravik Rozália

     Szeretettel köszöntjük a Ficánka csoport bemutatkozó oldalán. Bízunk abban, hogy az itt található információk segítséget nyújtanak ahhoz, hogy csoportunkat megismerjék.

26 kisgyermek neveléséről, gondozásáról 2 óvodapedagógus és 1 dajka néni gondoskodik.

Mezei Ibolya és Kissné Szilágyi Krisztina óvodapedagógusok, és Bravik Rozália dajka néni.

A 2024/25-ös nevelési évben 26 fő kezdte meg az óvodai életet. 12 lány és 14 fiú.

Nevünket a csoportban dolgozó ma már nyugdíjas kolléganő választotta jelképként.

Célunk, hogy a hétköznapok közös játékai és kalandjai, programjai annyi élményt adjanak, hogy a hozzánk járó gyermekek mindennap örömmel, lelkesen jöjjenek oviba, és élnék át újra és újra, hogy Ficánka csoportosnak lenni jó!

Alapvető nevelési elvünk a gyerekek feltétel nélküli elfogadása, tisztelete, a biztonságos családias légkör kialakítása, a szülőkkel való harmonikus, őszinte együttműködés.

Igyekszünk a gyermekek életét hagyományokkal, ünnepekkel, programokkal színesíteni, gazdagítani. Fontos számunkra a hagyományápolás átörökítése, így sok jelesnaphoz kapcsolódunk éves tervünkben. Hagyományőrző programokat szervezünk a jeles napokhoz a szülők bevonásával. Hiszen a közös élmények, ismeretek pozitív hatása az óvoda és a kapcsolatrendszerének formálódására ad lehetőséget.

Célunk, a feledésbe merülő néphagyomány értékeinek megismerése, közvetítése, a gyermekek és szülők felé hangulat előkészítéssel, változatos tevékenységekkel.

  • Márton nap,
  • Advent,
  • Karácsony várás,
  • Húsvét.

                                            „Minden gyermek egy megismételhetetlen csoda, és a hozzá
vezető útnak is csodának kell lennie.   /Erick Fromm/

„Itt van az ősz, itt van újra”

A nyár folyamán csoportunkat érintő tisztasági, festési munkálatok miatt és a gyermekek érkezése előtt együtt megbeszélve, átgondolva berendeztük a csoportszobát. Sarkokat alakítottunk ki, – vizuális, babaszobai, pihenő és építésre, asztali játékoknak. Helyet kapott az élősarok, művészeti polc, illetve a csoportszobai mozgásra is alkalmas terület. A gyermekek személyes és felszereléseik helyei változatlanok maradtak. (Mosdó, öltöző)

A hosszú nyári szünet után a gyerekek nagy örömmel vették újra birtokukba a csoportszobát. Az átélt élményeikről szívesen beszéltek társaiknak és a felnőtteknek. Játékos szituációkban, játékokban felelevenítjük egymás nevét, jelét, előző évi ismereteinket (mese, vers, mondóka). Sétát tettünk az üresen maradt gólyafészekhez, valamint megtekintettük a Városi Galéria aktuális kiállítását.

Scroll to Top