Köszöntjük a Vadárvácska Óvoda oldalán!

Pumukli Csoport

Óvodapedagógusok:

Szabó Erzsébet

Rojkóné Székely Terézia

Dajka:

Ábrahám Edina

Pedagógiai asszisztens:

Magyar Mária

A csoport 2024-2025 nevelési évben 25 kisgyermekkel indult, melyből,11 lány és 14 fiú. 3 év alatti 3 lány és 2 fiú, 3 évet betöltött 5 lány, 3 fiú, illetve5-6 éves 3 lány és 9 fiú. Ők már negyedik éve járnak óvodába, nagyon jól összeszokott kis csapat, barátságok alakultak, segítik egymást és hozzájuk csatlakoztak a kicsik. 3 fő érkezett bölcsődéből, 10 fő otthonról.

Augusztus vége óta folyamatosan fogadjuk az újonnan érkező gyermekeket. Célunk egy olyan élményekkel teli óvodáskor biztosítása, amely motivációhullámot indít el a gyermekekben, amely önmagában is alkalmassá teszi őket az iskolakezdésre!

Nyitottak, érdeklődők, könnyen motiválhatóak. Fáradhatatlanok, ha énekelni, táncolni, mozogni kell, szeretnek építeni, legózni, kirakózni, babázni, babakonyhában tevékenykedni, szerelni és rajzolni is. Ebben a nevelési évben is folytatódik a vizuális gazdagító programunk, mely keretein belül különböző vizuális technikákkal ismertetjük meg őket az eddig alkalmazottakon kívül, így is lehetőséget biztosítva minden kisgyermeknek sikerélményhez jutni, megszerettetni velük az alkotást. A mese, a vers, az ének, a mondóka mindennap megjelenik az óvodai életükben, könnyen tanulnak, egymást is tanítják, buzdítják, vannak kedvencek, amit sosem unnak meg. A közös játék lehetőséget ad arra, hogy a gyerekek között erősebb érzelmi kapcsolat alakuljon ki. Az ilyen típusú játékok elősegítik a bizalom, a szeretet és a közelség kialakulását, ami elengedhetetlen a gyerekek egészséges érzelmi fejlődéséhez. A csoporton belül népi játékok, táncos játékok gazdagító programot szervezünk. A népi játékok során a gyerekek megtanulják, hogyan kezeljék érzelmeiket, hogyan figyeljenek másokra. Ezek a készségek fontosak a társas kapcsolatokban és a későbbi életben. Igyekszünk továbbra is tartani többéves jó kapcsolatunkat a Városi Gyermekkönyvtárral, a Múzeummal, a Katolikus Plébániával, a Galériával, a Gimnáziummal (járnak hozzánk diákok gyakorlatra, segíteni), városunk tanintézményeivel és a Művelődési házzal. Szoros, segítőkész kapcsolat alakult ki a Pumuklis gyermekek szüleivel, hozzátartozóival is. Már többször voltunk sétálni szülői kísérettel (dió-, alma szedés családoknál, gyermekkönyvtár meglátogatása) és még tervezünk továbbra is. Szervezünk a szülőkkel közös munkadélutánokat, ahol a gyermekeknek készítünk közösen szemléltető eszközöket, ajándékokat és játszóházakat. A gyermekeikkel együtt tevékenykedő szülők ez által betekintést nyerhetnek a gyermekek kedvenc dalos játékaikba, különböző tevékenységeikbe. A csoportunkban dolgozó felnőttek nagyon lényegesnek tartják a nevelési elveikben az egészséges életmód megismertetését és a szeretetteljes, bizalmas, közvetlen légkör kialakítását.

Mottónk:

„Azt, hogy hogyan éljek, mit tegyek, mind az óvodában tanultam meg. Az egyetemen a bölcsesség nem volt különösebb érték, az óvodában azonban annál inkább. Íme, amit ott tanultam: Ossz meg mindent másokkal! Ne csalj a játékban! Ne bántsd a másikat! Mindent oda tégy vissza, ahonnét elvetted! Rakj rendet magad után! Ne vedd el a másét! Kérj bocsánatot, ha valakinek fájdalmat okoztál! Evés előtt moss kezet! Húzd le a vécét! A frissen sült sütemény és a hideg tej tápláló! Élj mértékkel! Mindennap tanulj, gondolkodj, rajzolj, fess, énekelj, táncolj, játssz és dolgozz egy keveset! Délutánonként szundíts egyet! A nagyvilágban óvatosan közlekedj, fogd meg a társad kezét, és ne szakadjatok el egymástól! Ismerd fel a csodát! „(Flughum Róbert)

Scroll to Top